Dette blir det første kommunestyret i Nærøysund

Opptellingen etter tidenes første kommunevalg i Nærøysund kommune er klar. Det gjør at det nå er klart hvem som har fått fast plass og varaplass i kommunestyret i Nærøysund.

Tirsdag ettermiddag var opptellingen av valget over. Nærøysunds første kommunestyre består av følgende representanter:

Arbeiderpartiet – 14 representanter

Amund Hellesø

Mildrid Finnehaug

Lars Fredrik Mørch

Sture Karlsen

Ingunn L. Lysø

Jan Erik Sørhaug

Line Bakke Fjær

Tove Anita Torstad

Siw Hanne Berg

Terje Sørvik

Brit K. Theimann

Dagfinn Eriksen

Roy Angelo

Barbro Gravseth

Vararepresentanter:

Sindre Sørhaug

Einar Bjørnsønn Overrein

Tor Finnanger

Jan Rune Sæbø

Inger Wannebo

Martine Torstad Arnø

Mai Iren Arnøy

Reinert Eidshaug

Thina Berg Tangen

Odd Kristian Myhre

 

Senterpartiet – 9 representanter

Espen Lauritzen

Stian Aakre

Anette Laugen

Hedevika Ulsund

Gunnar Eirik Volden

Anita Marø

Adrian Aspli

Olav Leon Wendelbo

Hallvard Arne Laugen

 

Vararepresentanter:

Steinar Livik

Anne Laugen

Kolbjørn Horn

Steinar Flasnes

Kari Beate Toremo Finvik

Marius Ivan Eiternes

Tina-Evelyn Buvarp

Sonja Anita Finseth

Bjørn Endre Buvarp

Lars Peder Brekk

Paul Magne Engesvik

Aslaug Hestø

 

Høyre: 5 representanter

Marit Dille

Håkon Holand

Siv Tove Arnøy

Tom Roger Moen

Roald Dolmen

 

Vararepresentanter:

Dag-Erik Thomassen

Olav Wahl

Andreas Marø

Thomas Granli

Pål Sæther Eiden

Britt Tove Edvardsen

Mathias Brekk

Arne Kiil

 

Fremskrittspartiet 4 representanter

Terje Settenøy

Stein Halvard Bakken

May-Linn Waagø

Morten Aleksander Haugerøy

 

Vararepresentanter:

Andrea Lauritz Sørensen

Vegard Johansen

Anneli von Ibenfeldt

Truls Øren

John Thore Eliassen

Joar Arne Hamland

Sivert Kristian Wicklud

 

Venstre 2 repsentanter

Bjørn Ola Holm

Tordis Fjær Solbakk

 

Vararepresentanter

Per M. Reinem Moen

Elin Karin Kristiansen

Guro Holm Skillingstad

Eli Anne Krystad

Sven Arild Strøm

 

Kristelig Folkeparti 1 representant

Thor Lanesskog

 

Vararepresentanter:

Petter Stevik

Anne Elise Prestvik

Kjartan Åsebø

 

Miljøpartiet De Grønne 1 Representant

Svein Kåre Johansen

 

Vararepresentanter:

Yngve Rosenvinge

Snorre Tørriseng

Ute Wengorz

Michael Bucksath

 

Sosialistisk Venstreparti 1 representant

Frode Setran

 

Vararepresentanter:

Merete Lervåg

Eline Devik

Marte Volden

Knut Kjartan Tørum

 

Hele valgresultatet finner du her som en PDF-fil: